Úvod do světa diamantů

Naše společnost je zaměřena na prodej Argyle diamantů

Původ růžových diamantů

90% světové produkce růžových diamantů pochází z dolů Argyle v Západní Austrálii. Zbylých 10 % je převážně z Afriky, Brazílie, Indie, Kanady a Ruska.

Původ diamantů má zcela zásadní význam pro výpočet hodnoty diamantů. Diamanty z dolů Argyle mají mnohonásobně vyšší cenu než srovnatelný růžový diamant jiného původu s certifikátem od gemologické společnosti (GIA, HRD, IGI).

V tomto drahokamu lze pozorovat širokou škálu odstínů, od jemně růžové “třešňový květ” až do nasycené červené “růže”. Argyle růžové diamanty mají naprosto jedinečnou barvu a proto jsou tak žádané.

Výbrus (Cut)

Diamanty mají mnoho různých tvarů a výbrusů. Většina luxusních barevných diamantů spadá do jedné z těchto kategorií:

Kulatý briliant / Round Brilliant

Kulaté růžové a bílé diamanty se budou vždy ve světě prodávat za příplatek oproti ostatním tvarům. Důvodem je jejich využití a popularita.

Ostatní tvary výbrusů

Tradiční tvary jsou Asscher, Cushion, Emerald, Heart, Marquise, Oval, Pear, Princess a Radiant patří mezi nejběžnější tvary a nabízejí širší výběr velikostí, barev a čistoty v porovnání s kulatými diamanty. Kvůli nižší poptávce se budou vždycky prodávat za sníženou cenu nad ekvivalentní kulatý briliant. Investice do populárnějších tvarů zajistí větší poptávku na sekundárním trhu dalšího prodeje.

Čistota (Clarity)

Čistota se týká velikosti, umístění a viditelnosti vložek uvnitř diamantů. Pokud jde o růžový diamant, čistota má menší dopad na cenu, než u bezbarvých nebo bílých diamantů. Částečně je to proto, že se jedná o vzácnou růžovou barvu. Obecně platí, že inkluze jsou v růžovém diamantů mnohem hůře viditelné kvůli jeho barevné sytosti.

Čistota může stále znamenat významný cenový rozdíl. Obecným pravidlem u růžového diamantů s certifikátem Argyle je, že jeden barevný stupeň se rovná čtyřem stupňům čistoty v ceně.

Získáním luxusní Argyle růžové nebo silnější barvy ve stupních čistoty “VVS” nebo “VS” bude vyžadovat prémiovou cenu. U ostatních růžových diamantů je běžnější najít stupeň čistoty “VVS” a “VS”, protože tyto diamanty jsou převážně bez příměsi dusíku, mají slabší sytost barev a je pravděpodobnější, že se objeví s negativním zákalem podle GIA

Stupnice barev Argyle

Certifikovaný systém třídění růžové barvy Argyle je nejpřesnějším způsobem na světě, jak určit skutečnou barvu a hodnotu růžového diamantu. Značka Argyle používá podobný způsob a stupeň ve stejné pozici lícem nahoru jako GIA. Na rozdíl od GIA však značka Argyle dokonale odpovídá barevné síle nebo nasycení jejich diamantu přesnému barevnému referenčnímu diamantu.

Jedná se o zastoupení barevných tříd, každý diamant je jedinečný.